Poznań - folia grzewcza na podczerwień

Folie grzewcze na podczerwień – Poznań

by

    Od wielu lat zajmujemy się nowoczesnymi rozwiązaniami w dziedzinie zasilania elektrycznego oraz wykorzystania energii elektrycznej do ogrzewania. Nie ważne czy jest to dom, czy mieszkanie albo kamienica. Dlatego od początku interesowaliśmy się ogrzewaniem podłogowym na podczerwień. Folie grzewcze nadają się do tego idealnie. To ekonomiczne i ekologiczne a co najważniejsze komfortowe ogrzewanie. Nie ma tu mowy o skuwaniu posadzki, drogim w zakupie i montażu ogrzewania wodnego. Tu nawet nie ma konieczności montażu kotła grzewczego gdyż całe emitowane ciepło wytwarzane jest tuż pod podłogą. Czy wiecie Państwo, że to także prozdrowotny system? Nie ogrzewamy, nie osuszamy powietrza. Ciepło wydobywające się spod podłogi jest identyczne jak to, które od wielu lat stosowane jest również w inkubatorach dziecięcych. Ograniczmy koszty do minimum oraz dyskwalifikujemy straty ciepła na linii piec grzewczy – system rur rozprowadzających ciepło w podłodze. 

Każda instalacja jest inna, bo każdy dom jest inny. Rozkład pomieszczeń, układ poszczególnych mebli oraz zastana posadzka. Czasem jest łatwiej, czasem trudniej ale mieliśmy już do czynienia z wieloma przypadkami. Oczywiście najłatwiej jest gdy dom jest nowy i wchodzimy na montaż tuż po wykonaniu wylewki samopoziomującej. Czesem jednak instalacja wymaga demontażu obecnej podłogi na przykład z paneli podłogowych laminowanych.

Montaż folii grzewczych na podczerwień w Poznaniu

Folia grzewcza - Poznań
Temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach sterujemy za pomocą termostatu wbudowanego w ścianę. Nie ma tu mowy o wrzucaniu kolejnych porcji węgla, opróżnianiu pojemnika na popiół.

Każde zlecenie wstępnie weryfikujemy i określamy zakres prac. Na podstawie wspólnych ustaleń decydujemy o rozmieszczeniu poszczególnych kawałków folii grzewczych. Czasem to 100cm, czasem 50cm szerokości. Wszystko oczywiście zależy od układu pomieszczeń i indywidualnych preferencji mieszkańców, inwestorów. W kolejnym etapie rozwijamy specjalny podkład, ekran, który ma zapewnić izolację podłoża oraz odpowiedni kierunek dla wydobywających się fal podczerwonych. To kluczowe przy każdej instalacji.

Podkład izolacyjny do folii grzewczych - Poznań
Podkład izolacyjny do folii grzewczych możecie zakupić również w naszym sklepie internetowym. Oferujemy profesjonalną obsługę oraz korzystne ceny zakupu.

Po dokładnym rozłożeniu podkładu izolacyjnego przystępujemy do rozłożenia folii grzewczych na podczerwień. Pomijamy oczywiście miejsca gdzie będą ulokowane meble całkowicie przylegające do podłogi. Takie jak na przykład szafki kuchenne, szafy na ubrania itp. Po pierwsze mija się z celem ogrzewanie meble a poza tym w tych miejscach może dojść do przegrzania folii grzewczej.

Poznań - montaż folii grzewczych na podczerwień

Kolejny krok to rozprowadzenie odpowiedniej długości kabli oraz podpięcie złączek, konektorów do pasów miedzianych folii grzewczej. Ostatecznie montujemy termostat oraz pokrywamy całą powierzchnię folią paroizolacyjną.

Poznań - folia grzewcza na podczerwień

Folie grzewcze na podczerwień – Poznań

    Od wielu lat zajmujemy się nowoczesnymi rozwiązaniami w dziedzinie zasilania elektrycznego oraz wykorzystania energii elektrycznej do ogrzewania. Nie ważne czy jest to dom, czy mieszkanie albo kamienica. Dlatego od początku interesowaliśmy się ogrzewaniem podłogowym na…

0
    0
    Twoje zakupy
    Twój koszyk jest pustyIdź do sklepu